Cobi Rehab wyposażyła sale szpitalne w Bariatrice w Vikærgården w Danii

Centrum rehabilitacji Vikærgården w Aarhus w Danii i Cobi Rehab współpracowały nad wyposażeniem dwóch bariatrycznych sal szpitalnych do rehabilitacji pacjentów bariatrycznie chorych.

Bariatryczne sale szpitalne w Vikærgården

Bariatryczne sale szpitalne są wyposażone w celu rehabilitacji i szkolenia pacjentów bariatrycznych, którzy w wyniku choroby wymagają szkolenia i opieki.

Sale są elastycznie wyposażone w pomoce bariatryczne, które można dostosować do indywidualnych potrzeb, potrzeb i poziomu funkcjonalnego użytkownika w związku z kursem rehabilitacyjnym w Vikærgården. Ponadto pokoje są wyposażone, w zależności od wymagań przestrzennych zalecanych użytkownikom bariatrycznym.

Znaczenie bariatrycznych sal szpitalnych dla pacjenta i opiekuna

Bariatryczne sale szpitalne są wyposażone i dostosowane do odpowiednich środków rehabilitacji bariatrycznej XXL-Rehab, których indywidualny pacjent potrzebuje, koncentrując się na szkoleniu i rehabilitacji. Ma to duży wpływ na zdolność pacjentów do odzyskania zasobów fizycznych, umysłowych i społecznych oraz funkcji.

Wybrane pomoce rehabilitacyjne bariatryczne XXL-Rehab są opracowywane i testowane dla osób bariatrycznych. Każdy produkt koncentruje się na bezpieczeństwie, zarówno dla użytkownika, jak i opiekunów.

Ogólnie rzecz biorąc, bariatryczne sale szpitalne są więc korzystne dla wszystkich stron. Opiekunowie uzyskali lepsze środowisko pracy, a pacjenci bariatryczni mają zapewnioną znacznie lepszą rehabilitację.

Współpraca między Cobi Rehab i Vikærgården

Od 2000 r. Cobi Rehab specjalizuje się w rozwiązaniach pozycjonujących dla pacjentów bariatrycznych mających na celu poprawę jakości ich życia. Nasze produkty z serii XXL-Rehab są stale rozwijane i produkowane są nowe. Ten dalszy rozwój produktów pochodzi z naszej stale aktualizowanej wiedzy, zarówno w zakresie teorii, jak i praktyki. Ważnym punktem w tym względzie jest to, że pomoc dla pacjentów bariatrycznych musi być dostosowana do grupy docelowej, a nie odwrotnie. Dzięki temu pacjenci mogą utrzymać i ewentualnie odzyskać utracone zasoby.

Współpraca z Vikærgården w zakresie wyposażenia bariatrycznych sal szpitalnych była niezwykle ekscytująca i satysfakcjonująca. Mieliśmy niesamowity, dobry dialog z pracownikami Vikærgården, który przeszedł szkolenie w zakresie wybranych produktów.

Personel był również bardzo zainteresowany nową wiedzą w dziedzinie bariatrycznej. Stąd wzięli udział w BRC2015 (III Bariatryczny Kongres Rehabilitacji w Kopenhadze 2015). Jest to długo oczekiwane marzenie, które spełniło się w dwóch bariatrycznych salach szpitalnych w Danii, mówi OT i dyrektor ds. Nauczania i badań Cobi Academy Malene Alexandrowiz.

Często kontaktujemy się z nami w sprawie udzielania porad i wskazówek, a także nauczania i udziału w zadaniach jako konsultanci zewnętrzni w zakresie indywidualnych zadań z pacjentami bariatrycznymi. Na przykład współpracowaliśmy również z innymi regionami w Danii w związku z projektami bariatrycznymi, a AusBIG (Australasian Bariatric Innovations Group) jest naszym międzynarodowym partnerem.

Zawsze cieszymy się z tego, że możemy zostać poproszeni, ponieważ możemy wnieść swój wkład dzięki naszej wielkiej wiedzy i doświadczeniu w dziedzinie bariatrycznej, a w przypadku Vikærgården było wielką przyjemnością doświadczyć, jak wszystkie refleksje przed produkcją produktów XXL-Rehab są teraz realizowane w bariatrycznych salach szpitalnych z korzyścią dla pacjentów z bariatrią, mówi Malene Alexandrowiz.

Malene Pernille Alexandrowiz, OT i szef nauczania oraz badań Cobi Academy

Szkolenie pracowników i seminaria bariatryczne

Czy chcesz dowiedzieć się więcej o rehabilitacji bariatrycznej, najnowszych rozwiązaniach pozycjonujących, a także wyborze, dostosowywaniu i wdrażaniu pomocy bariatrycznych? Podczas szkolenia Malene Alexandrowiz skupia się na najnowszych badaniach w dziedzinie bariatrycznej i sposobach, w jakie badania te mogą zostać przełożone na praktykę dla terapeutów i wyspecjalizowanych pracowników.

Jej szkolenie obejmuje następujące aspekty:

- Definicja i przegląd różnych stopni otyłości
- Analiza różnych typów i kształtów ciała, z prezentacją naszych kostiumów symulacyjnych XXL-Rehab
- Różne kształty powodują różne potrzeby i zasoby
- Wybór pomocy, dostosowanie i wdrożenie pomocy bariatrycznej
- Komunikacja, obserwacja i wywiad z pacjentem bariatrycznym
- Indywidualne cele, monitorowanie i możliwe nowe cele koncentrujące się na rehabilitacji
- Pomiar pacjenta bariatrycznego
- Środowisko fizyczne
- Praca i środowisko pracy dla opiekunów
- Możliwości

E-mail cobi@cobi.dk, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Akademii Cobi oraz o szkoleniach i seminariach dla personelu, które możemy Ci zaoferować.

Produkt został dodany do listy życzeń
Produkt został dodany do porównania.

Aby móc przeglądać zawartość, należy zaakceptować cookies z tej strony. Czytaj więcej